ORLOV DAR
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tko ste, šta ste, odakle ste, praksa koju radite....

+7
Vijaya
infinity
Crni Skaut
promatrac
Zaya
Bhairava Deva
Admin
11 posters

Go down

Tko ste, šta ste, odakle ste, praksa koju radite.... Empty Tko ste, šta ste, odakle ste, praksa koju radite....

Postaj  Admin sri oľu 25, 2009 3:32 pm

Napišite nam nešto o sebi...
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 77
Registration date : 16.03.2009

https://orlovdar.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Tko ste, šta ste, odakle ste, praksa koju radite.... Empty Re: Tko ste, šta ste, odakle ste, praksa koju radite....

Postaj  Bhairava Deva sri oľu 25, 2009 7:58 pm

Evo ja cu razbiti led..

Bhairava Deva je samo jedan nick koji trenutno odgovara onom sto radim, a to je oduzimanje sa sebe.
I to je sve sto radim.
Naravno oduzimanje sadrzi, svesnost, svesnost, svesnost.. divne trenutne nesvesnosti..
Zivim u Banja luci, rodjen u Hrvatskoj, trazim zemlje treceg svijeta koje ne znaju za postojanje kompjutera, mobilnih aparata u kojima cu uzgajati krompir, par zena, na nekoj zemlji blizu okeana.
U slucaju da zapljusne jos koji cunami da imam VIP polozaj. Wink

Nadam se da nikog necu vredjati svojim pisanje, jer bas i ne znam puno o ovim temama o kojima vi tu planirate pisati.
Ali bih rado procitao nesto koenkretno a da je to LICNO VASE ZNANJE I ISKUSTVO, a ne samo citate iz knjiga..

Bio sam tantrik, jogi, meditant.. i jos poneka uloga izmedju tih, sada sam samo glup i trezven.

Posto bas i nemam o cemu pisati na temama koje vi vodite, rado cu samo biti svjedokom vaseg sajta i citati nadam se fine tekstove koje cete pisati.
Ugodno pisanje vam zelim, i to od srca i to ne samo rijecima iskazano.

POzdrav
Bhairava

PS
vec sam napravio glupost..
Molim Admine da obrise onaj gore post sto sam stavio jer nisam na vrijeme skuzio da treba na kliknem na Add Reply
Sorry
Bhairava Deva
Bhairava Deva

Broj postova : 6
Registration date : 24.03.2009

http://bhairava-deva.blogspot.com/

[Vrh] Go down

Tko ste, šta ste, odakle ste, praksa koju radite.... Empty Re: Tko ste, šta ste, odakle ste, praksa koju radite....

Postaj  Zaya čet oľu 26, 2009 1:28 am

Halo Orao, da li me cujes?
Ovde Zaya, javi se Very Happy
Davno mi je u ruke data prva knjiga koju
je napisao Kastaneda. Na ulici od bivseg
decka, strpao mi ju je u ruke i nestao.
Procitala sam je ne odvajajuci pogled
sa nje do zadnje stranice u jednom dahu.
Kada sam pogledala oko sebe to vise nije
bio svet koji sam do tada poznavala. Vreme
nije postojalo, dobijala sam informacije o
svemu na sto bi pomislila, pogledala, gde
god mi je bila paznja. To svesno stanje je
trajalo nekoliko sati ali je zauvek promeni-lo
moj pogled na sebe i svet u kome zivim
Zaya
Zaya

Broj postova : 93
Registration date : 16.03.2009

[Vrh] Go down

Tko ste, šta ste, odakle ste, praksa koju radite.... Empty Re: Tko ste, šta ste, odakle ste, praksa koju radite....

Postaj  promatrac pet oľu 27, 2009 11:47 pm

Ja sam promatrač i došao sam s interneta.
Osnovna praksa mi je promatranje sebe, ne u ogledalu, nego kad god mogu gledam sebe izvana, ne znam otkuda.
Kad kažem "ja" mislim na cjeli svijet i juhu svih stvarnosti, tamno more svijesti.
Ne znam reči što sam, ali znam što sam, možda se ipak može reči - svijest?
Hm, svijest koja promatra fokus svijesti, skupnu točku?
promatrac
promatrac

Broj postova : 22
Registration date : 27.03.2009

[Vrh] Go down

Tko ste, šta ste, odakle ste, praksa koju radite.... Empty Re: Tko ste, šta ste, odakle ste, praksa koju radite....

Postaj  Crni Skaut ned oľu 29, 2009 4:27 am

pozdrav,
ja sam Crni Skaut, najcrnje bice u svemiru.

neki moji prevedeni tekstovi u vezi nagualizma nalaze se ovdje>
http://www.ucenjedonhuana.com/forum/viewtopic.php?f=43&t=58
Crni Skaut
Crni Skaut

Broj postova : 9
Registration date : 28.03.2009

[Vrh] Go down

Tko ste, šta ste, odakle ste, praksa koju radite.... Empty Re: Tko ste, šta ste, odakle ste, praksa koju radite....

Postaj  infinity ned oľu 29, 2009 1:05 pm

Moja priča upoznavanja sa Castanedom počela je prije mnogo godina sa jednom kazetom.
Bili smo na maturalnom izletu osnovne škole. Duh se poigrao sa nama i do nas je stigla kazeta sa nekom muzikom koja je davala poseban šarm i davala poseban ambijent cijelom našem izletu. Slušala se svaki dan, i uvjek i iznova, bila je magična.
Nakon vraćanja sa izleta, ''igrom slučaja'' upoznao sam osobu koja ju je snimila.
Ta osoba postala je moj dobrotvor, te mi dala u ruke prvu Castanedinu knjigu da čitam.
Nakon toga, sve nadalje postaje priča o moći koja traje do dan danas.
A tko sam!? Hmmmmm... to i danas pokušavam dokučiti! Very Happy sunny
infinity
infinity

Broj postova : 21
Registration date : 24.03.2009

[Vrh] Go down

Tko ste, šta ste, odakle ste, praksa koju radite.... Empty Re: Tko ste, šta ste, odakle ste, praksa koju radite....

Postaj  Vijaya pon oľu 30, 2009 6:10 pm

Pozdrav svima!

Ja sam Vijaya. To je ime koje sam jednom prilikom prisvojila i dlucila da ga zadrzim jer mi se mnogo svidelo njegovo znacenje.
Vijaya je drevno sanskritsko ime i oznacava konacnu pobedu Bica nad svim okovima neznanja, odnosno ono oznacava egzistencijalno postojanje nas kao samospoznatih Bica…
Samim tim to ime predstavlja ono sto ja zelim i zbog cega sam ovde sa vama.
Nisam upoznata sa Kastanedinim ucenjem mada sam citala ranije par njegovih knjiga kao i knjige od Teishe i Florinde (po jednu, ne znam da li ih ima vise, ako ih ima volela bih ih procitati…)
Mnogo mi se svidja ono sto pisete ovde kao jedan drugaciji pristup duhovnosti i razvoju svih nas kao autenticnih Bica….
Ne verujem da cu mnogo ucestvovati, ali svakako zadovoljstvo mi je da budem ovde medju vama.
Smile
Vijaya
Vijaya

Broj postova : 19
Registration date : 30.03.2009

[Vrh] Go down

Tko ste, šta ste, odakle ste, praksa koju radite.... Empty Re: Tko ste, šta ste, odakle ste, praksa koju radite....

Postaj  sMira uto oľu 31, 2009 11:54 am

Zdravo. Ovde sMira.
Jednom je tata otišao na pijacu po zelenu salatu, i ostavio me kući samu, sa kompletom Castanedinih knjiga. Vratio se tri dana kasnije, bez zelene salate.
Ja se nisam vratila. Very Happy
sMira
sMira

Broj postova : 10
Registration date : 31.03.2009

[Vrh] Go down

Tko ste, šta ste, odakle ste, praksa koju radite.... Empty Re: Tko ste, šta ste, odakle ste, praksa koju radite....

Postaj  debela hladovina sub tra 04, 2009 7:46 pm

pozdrav za sve Smile
ne brinite zbog mog nika,znam da je ovaj forum usmjeren ka praksi... kod mene se uvijek dešava suprotno od onoga što namjeravam, pa rekoh, možda me ovakav nik izvuče iz nerada /onog pravog/
i kao što ste naslutili Tko ste, šta ste, odakle ste, praksa koju radite.... 131458 , namjera je ono što me trenutno zanima, tj kako, kako, kako...
debela hladovina
debela hladovina

Broj postova : 1
Registration date : 04.04.2009
Lokacija : balcan

[Vrh] Go down

Tko ste, šta ste, odakle ste, praksa koju radite.... Empty Re: Tko ste, šta ste, odakle ste, praksa koju radite....

Postaj  13petak čet srp 30, 2009 11:47 pm

Pozdrav svima,
13petak je duplo nesretan za ovu civilizaciju,a većina nezna zašto...13 je ženski broj kao i petak,venerin dan.
meditiram integralnu meditaciju i bavim se jyotishom,indijskom astrologijom,još uvijek samo iz hobija...

13petak

Broj postova : 1
Registration date : 30.07.2009

[Vrh] Go down

Tko ste, šta ste, odakle ste, praksa koju radite.... Empty Re: Tko ste, šta ste, odakle ste, praksa koju radite....

Postaj  Admin pon lis 19, 2009 4:54 pm

DobroDosli Very Happy
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 77
Registration date : 16.03.2009

https://orlovdar.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Tko ste, šta ste, odakle ste, praksa koju radite.... Empty Pozdrav

Postaj  Kartikeya sri stu 05, 2014 10:43 am

Kartikeya je general anđeoskih vojski u vedskom učenju. Sin je Šive i Parvati. Stvoren da bi uništio demonske tendencije u čoveku. Sva simbolika koja prati Kartikeyu ima značenje dostizanja savršenstva ljudskog života: paun, zmija pod nogama, šest glava koje podsećaju da ako čovek želi da uspešno prođe kroz bitku koju zovemo "život" uvek mora biti oštro svestan 6 demonskih otrova koji truju našu svest: požuda (kama), pohlepa (lobha), gnev (krodha), opijenost ponosom-ludilo (mada), obmana-iluzija (moha) i zlobivost (matsarya)... Kartikeya je takođe i mistični sanjač... Toliko o nick-u za ovu priliku.

Tema kaže: "Tko ste, šta ste, odakle ste, praksa koju radite...."

Ko sam, to još nisam saznao. Ovaj moj privremeni identitet koji se počeo formirati kad sam se rođenjem obreo u ovom svetu mi je dobro poznat (i dosadan), al to je samo privremni identitet (način postojanja bića u određenom trenutku), ja bih da saznam onaj večni, al to ne ide onako lako kako sam mislio da će ići dok sam bio mlađi...

Radim puno toga al s Kastanedinim delima sam se upoznao daleke 1978, još ona prva izdanja žutih korica od "Prosvete"... I otada smo nerazdvojni. Sećam se "Orlovog Dara" onaj od "August Cesareca" sa zelenim povezom i tvrdim koricama i licem čoveka kojem namesto očiju svetlost izbija iz očnih duplji. Kupio sam ga u bigzovoj prodavnici preko puta "Beograđanke" (eto i približnog odgovora odakle sam) i pročitao do pola u gradskom autobusu na povratku do tadašnjeg mesta stanovanja. Preko njegovih dela sam "trežeći ruke u snu" ušao u svet sanjanja baš tako - što sam našao ruke u snu, no posle sam zbog neke druge prakse zanemario sanjanje (velika greška) pa se sad borim da to povratim...

Vidim da je forum retko posećen sa malim brojem ljudi, što nije čudo, danas se ljudi zanimaju za provode i plitke uživancije... četa mala, al odabrana... Ja sam ovde zato što me zanima praksa i praktikanti rekapitulacije (teorija mi je poznata), ali živi ponovni ulazak u sam događaj - (ne tek u intelektualno sećanje već pre) u osećaj koji je davno prošao. Kako reče Huan, prava bitka počinje tek nakon uspešne rekapitulacije, sve ostalo su pripreme.

"Zadatak je smiješni ljudska sudba,
Ljudski život - snoviđenje strašno...
Snom je čovjek uspavan teškijem,
U kom vidi strašna priviđenja,
I jedva se opredjelit može
Da mu biće u njima ne spada."


Kartikeya

Broj postova : 35
Registration date : 05.11.2014

[Vrh] Go down

Tko ste, šta ste, odakle ste, praksa koju radite.... Empty Re: Tko ste, šta ste, odakle ste, praksa koju radite....

Postaj  Zaya sri stu 19, 2014 2:14 am

Zar nisi video da ovde nema aktivnih clanova.Sta te je Kartikeya navelo da se uclanis ovde? Shocked
Zaya
Zaya

Broj postova : 93
Registration date : 16.03.2009

[Vrh] Go down

Tko ste, šta ste, odakle ste, praksa koju radite.... Empty Re: Tko ste, šta ste, odakle ste, praksa koju radite....

Postaj  Kartikeya sri stu 19, 2014 11:28 am

Zaya je napisao/la: Zar nisi video da ovde nema aktivnih clanova.Sta te je Kartikeya navelo da se uclanis ovde? Shocked

Video sam zayo, to sam negde i napomenuo da vidim da je forum prilično neaktivan i da supostovi stari... al kaošto vidiš ipak ga neko posećuje Very Happy

Navelo me da se učlanim to što je tema ona koja me odavno zanima i kojom se odavno bavim, a tražim osobe koje su imale iskustva sa rekapitulacijom jer ja tek sada počinjem da je radim (do sada sam sve nešto oklevao, al počelo je nešto da me progoni, gorim ognjevima svijem, pa nemam kud... Embarassed

Čini mi se da si ti jedna od onih koja ima iskustva sa rekapitulacijom?

Kartikeya

Broj postova : 35
Registration date : 05.11.2014

[Vrh] Go down

Tko ste, šta ste, odakle ste, praksa koju radite.... Empty Re: Tko ste, šta ste, odakle ste, praksa koju radite....

Postaj  Zaya sri stu 19, 2014 6:03 pm

A sta te to progoni?
Zaya
Zaya

Broj postova : 93
Registration date : 16.03.2009

[Vrh] Go down

Tko ste, šta ste, odakle ste, praksa koju radite.... Empty Re: Tko ste, šta ste, odakle ste, praksa koju radite....

Postaj  Kartikeya sri stu 19, 2014 7:31 pm

Zaya je napisao/la:A sta te to progoni?

Ona kosmička tuga sa posta o rekapitulaciji Shocked

Kartikeya

Broj postova : 35
Registration date : 05.11.2014

[Vrh] Go down

Tko ste, šta ste, odakle ste, praksa koju radite.... Empty Re: Tko ste, šta ste, odakle ste, praksa koju radite....

Postaj  Zaya pet stu 21, 2014 2:10 pm

Vec dva meseca je proslo kako sam oformila jednu malu grupicu zena koje rade rekapitulaciju. Predlozila sam da probamo zajednicko rekapituliranje mesec dana pa cemo odluciti sta dalje. Rad se pokrenuo kod nekih vise kod nekih manje, i ostalo je nas nekoliko koje nastavljamo rad. Ako zelis mogu ti javiti vreme i dan ...najverovatnije ce biti ponedeljak od 20h pa ako zelis tu gde si, mozes da se prikljucis.
Zaya
Zaya

Broj postova : 93
Registration date : 16.03.2009

[Vrh] Go down

Tko ste, šta ste, odakle ste, praksa koju radite.... Empty Re: Tko ste, šta ste, odakle ste, praksa koju radite....

Postaj  Zaya pet stu 21, 2014 2:12 pm

Interesantno je i to sto si se meni javio, koja, koliko sam obavestena, jedina radim rekapitulaciju u Srbiji Very Happy a jedina vodim grupu tensegrity pokreta na podrucju bivse YU i Srbije.
Zaya
Zaya

Broj postova : 93
Registration date : 16.03.2009

[Vrh] Go down

Tko ste, šta ste, odakle ste, praksa koju radite.... Empty Re: Tko ste, šta ste, odakle ste, praksa koju radite....

Postaj  Kartikeya pet stu 21, 2014 3:55 pm

Zaya je napisao/la:Vec dva meseca je proslo kako sam oformila jednu malu grupicu zena koje rade rekapitulaciju. Predlozila sam da probamo zajednicko rekapituliranje mesec dana pa cemo odluciti sta dalje. Rad se pokrenuo kod nekih vise kod nekih manje, i ostalo je nas nekoliko koje nastavljamo rad. Ako zelis mogu ti javiti vreme i dan ...najverovatnije ce biti ponedeljak od 20h pa ako zelis tu gde si, mozes da se prikljucis.

To je dobra inicijativa.Uglavnom se o rekapitulaciji priča, priča i ponovo priča... do u beskraj. Počeo sam sa tim i ne mislim da prestajem dok to ne isteram do kraja, a dugo sam, sticajem okolnosti, bio zaokupljen nečim drugim pa se nisam dao u ovo... No sad mi se čini da ni nemam neke alternative u tom pogledu...

Nije mi poznato da su iz Huanove grupe rekapitulaciju radili grupno, koliko znam radili su je pojedinačno. Ima li grupni rad ikakvih predosti? Uvek je dobro da je neko već napredovao u rekapitulaciji pa može da pogura druge, to je OK.

Misliš da radimo u svojim mestima u isto vreme? Jel to ima nekih prednosti? Javi vreme i dan, pa ću videti.

Kartikeya

Broj postova : 35
Registration date : 05.11.2014

[Vrh] Go down

Tko ste, šta ste, odakle ste, praksa koju radite.... Empty Re: Tko ste, šta ste, odakle ste, praksa koju radite....

Postaj  Kartikeya pet stu 21, 2014 4:11 pm

Zaya je napisao/la:Interesantno je i to sto si se meni javio, koja, koliko sam obavestena, jedina radim rekapitulaciju u Srbiji Very Happy a jedina vodim grupu tensegrity pokreta na podrucju bivse YU i Srbije.

Umem to da predosetim u osobi... kod tebe se oseti ozbiljnost i iskren pokušaj trud...praktičnost, i vidi se makar nekakvo iskustvo. Pokušavao sam na mnogo mesta da pronađem nekoga ko se ozbiljno bavi time u nas, ali slaba vajda: il su samo pričalice, il su neki opičeni, il su narkomani, il su prazna puvala koji nit što znaju nit su spremni zapeti... A i družio sam se sa raznim osobama koje su prikazivali (razne osobe iz raznih pobuda i motiva) kao da imaju sklonost ka tome, al, što reče Huan, većinom kao šuplje tikve, spolja izgledaju dobro al čim ih naliješ vodom i izložiš malom pritisku - oni propuste...

Na tensegriti sam par puta posetio jednu grupu dok sam živeo u Kanadi (u Torontu je bila grupa), ali slaba vajda, vodila je jedna mlada ruskinja, ali nekako je bilo jalovo, nije bilo povezanosti... A individualno sam dve ili tri godine radio jednu vežbu (steering up energy for intent). Namera mi je da radim Westwood seriju.

Jesi li ti vežbe naučila iz videa ili si išla na seminare? ja sam čuo da postoji osoba iz Vršca koja radi tensegrity, pretpostavljamda se to odnosi na tebe.

Kartikeya

Broj postova : 35
Registration date : 05.11.2014

[Vrh] Go down

Tko ste, šta ste, odakle ste, praksa koju radite.... Empty Re: Tko ste, šta ste, odakle ste, praksa koju radite....

Postaj  Zaya sub stu 22, 2014 1:43 am

Od koga si cuo da u Vrscu postoji osoba koja radi tensegriti?
Bas me zanima jer jako malo ljudi o meni zna, cak i u Vrscu skoro niko ne zna da postoji rad tensegrity grupe. Bila sam dugo godina po svim seminarima u Evropi koje je Cleargreen organizovao, mada, jedini seminar sa Florindom i Taishom ostaje kao pecat spajanja sa namerom. Tu energiju vise niko od instruktora nema jer nema spoj sa namerom i ne uspeva da prenese na masu.. ali ostala je ta energija koju je Karlos sanjao..i to zivi kroz mnoge koji su bili na bar jednom seminaru sa carobnjacima...
Zaya
Zaya

Broj postova : 93
Registration date : 16.03.2009

[Vrh] Go down

Tko ste, šta ste, odakle ste, praksa koju radite.... Empty Re: Tko ste, šta ste, odakle ste, praksa koju radite....

Postaj  Kartikeya sub stu 22, 2014 9:04 am

Zaya je napisao/la:Od koga si cuo da u Vrscu postoji osoba koja radi tensegriti?
Bas me zanima jer jako malo ljudi o meni zna, cak i u Vrscu skoro niko ne zna da postoji rad tensegrity grupe. Bila sam dugo godina po svim seminarima u Evropi koje je Cleargreen organizovao, mada,  jedini seminar sa Florindom i Taishom ostaje kao pecat spajanja sa namerom. Tu energiju vise niko od instruktora nema jer nema spoj sa namerom i ne uspeva da prenese na masu.. ali ostala je ta energija koju je Karlos sanjao..i to zivi kroz mnoge koji su bili na  bar jednom seminaru sa carobnjacima...

Ne sećam se više, ali mislim da sam za to čuo (pročitao) na nekom forumu. Možda neko ko je bio ili jeste deo te grupe za tensegrity?

Upravo to što govoriš o spoju sa namerom i prenošenjem tog spoja je ključni momenat u učenju. Znanje se nalazi u srcu osobe koja ga je stekla na sličan način - od druge osobe koja je imala to znanje u srcu. Niko ne može dati ono što nema. A metafizička i transcendentalna znanja se generalno i u pravilu prenose na taj način - od osobe do osobe, s kolena na koleno, putem lanca učitelja i učenika. Dobro je da je to seme posejanol, i da je neka semanka pala i kod nas, to znači da šansa postoji, inače bi imali samo lujke i egomanijake koji u glavama spekulišu o mističnom znanju i iskustvu.

Prisutnost te energija je verovatno on što je moj predosećaj uhvatio u vezi a tobom, i to se desilo baš sad, kad sam na nekakvom raskršću... Imao sam kontakt sa dosta ljudi koji se na ovaj ili onaj način interesuju ili bave ovom temom, ali taj predosećaj se kod mene javio samo u vezi sa tobom. Možda to ima neko dublje značenje, a možda i nema, ostaje da se vidi...


Kartikeya

Broj postova : 35
Registration date : 05.11.2014

[Vrh] Go down

Tko ste, šta ste, odakle ste, praksa koju radite.... Empty Re: Tko ste, šta ste, odakle ste, praksa koju radite....

Postaj  Zaya sub stu 22, 2014 12:29 pm

Very Happy
Zaya
Zaya

Broj postova : 93
Registration date : 16.03.2009

[Vrh] Go down

Tko ste, šta ste, odakle ste, praksa koju radite.... Empty Re: Tko ste, šta ste, odakle ste, praksa koju radite....

Postaj  Zaya sub stu 22, 2014 5:19 pm

bitno je da si SA SOBOM Iskren, sta hoces, sta trazis..
jer posle tri godine vezbanja cak i jednog  tensegriti pokreta imao bi energetski efekat kao da si vezbao bilo koju seriju, jer je namera utisnuta u sve pokrete. A ti kazes da si na pocetku, na pocetku cega?
Bila bi ti jasnija priroda svakodnevne svesti u kojoj su ljudi zarobljeni i ne bi ih nazivao lujkama i egomanijacima
Sada nema vise pravila, nema vise grupa od koje ti zavisi rad...sada mozes sam da napravis vezu sa namerom, sada je sasvim drugacije.
Zaya
Zaya

Broj postova : 93
Registration date : 16.03.2009

[Vrh] Go down

Tko ste, šta ste, odakle ste, praksa koju radite.... Empty Re: Tko ste, šta ste, odakle ste, praksa koju radite....

Postaj  Kartikeya sub stu 22, 2014 5:55 pm

Zaya je napisao/la:bitno je da si SA SOBOM Iskren, sta hoces, sta trazis..
jer posle tri godine vezbanja cak i jednog  tensegriti pokreta imao bi energetski efekat kao da si vezbao bilo koju seriju, jer je namera utisnuta u sve pokrete. A ti kazes da si na pocetku, na pocetku cega?
Bila bi ti jasnija priroda svakodnevne svesti u kojoj su ljudi zarobljeni i ne bi ih nazivao lujkama i egomanijacima
Sada nema vise pravila, nema vise grupa od koje ti zavisi rad...sada mozes sam da napravis vezu sa namerom, sada je sasvim drugacije.

Deo borbe su upravo i sastoji u tome da čovek postane jasan sam sebi, za mnoge to nije ni malo lako, puno su ređi oni koji to lako postignu.

Ne početku rekapitulacije sam. Nisam je radio pre.

Priroda svesti prve pažnje mi je dovoljno jasna. Ne znam u koji si kontekst to sa egomanijacima stavila, nije mi jasan taj tvojprigovor, ali i sam je Huan mnogo puta koristio taj termin... pa to nije zančilo da mu nije priroda svesti u kojoj su ljudi zarobljeni... no nebitno... naše egomanija nas ionako dugo, dugo prati, nje se nije lako oslobditi...

"Ono što je bilo loše," reče don Huan, "je to što ste vas troje bili izgubljeni egomanijaci. Vas je skoro uništila sopstvena važnost. Kad nemaš osećaj da si toliko važan, imaš samo osećanja."

"Reci ti što god hoćeš", kao da mi je govorio taj glas, "ali da nisi tako egomanijakalan ne bi bio tako ozlojeđen."

"Ja, ja, ja. Svako od nas je, kako god okrenete, egomanijak..."

"Don Huan je imao običaj da raspali moj bes zabavljajući se na račun moje visine. Obično bi mi rekao: ‘Što si niži, sve si veći egomanijak!

Karlos je čakmule takođe nazvao egomanijacima...

Bilo bio fino da je tako, al ne vidim nešto da se masovno prave veze sa namerom...

Kartikeya

Broj postova : 35
Registration date : 05.11.2014

[Vrh] Go down

Tko ste, šta ste, odakle ste, praksa koju radite.... Empty Re: Tko ste, šta ste, odakle ste, praksa koju radite....

Postaj  Zaya sub stu 22, 2014 6:17 pm

Ima ih, ne masovno, ali ih ima. To su sasvim jednostavni, zdravi, dobri ljudi koji se bore za svaki sledeci trenutak svesti.
Zaya
Zaya

Broj postova : 93
Registration date : 16.03.2009

[Vrh] Go down

Tko ste, šta ste, odakle ste, praksa koju radite.... Empty Re: Tko ste, šta ste, odakle ste, praksa koju radite....

Postaj  Kartikeya sub stu 22, 2014 8:21 pm

Zaya je napisao/la:Ima ih, ne masovno, ali ih ima. To su sasvim jednostavni, zdravi, dobri ljudi koji se bore za svaki sledeci trenutak svesti.

Naravno da ima, ali daleko od toga da je to masovna pojava i nešto lako. Namera je utisnuta u sve pokrete, ali nema svako vezu sa namerom i ona se ne ostvaruje tako lako, inače bi svi oni koji rade pokrete bez izuzetka odmah ostvarivali naprednija stanja svesti.

Kartikeya

Broj postova : 35
Registration date : 05.11.2014

[Vrh] Go down

Tko ste, šta ste, odakle ste, praksa koju radite.... Empty Re: Tko ste, šta ste, odakle ste, praksa koju radite....

Postaj  Zaya sub stu 22, 2014 8:55 pm

Namera je utisnuta u pokrete. Ponavljajuci ih svakog dana, na primer celu westwood seriju, svaki pokret po 20 puta, ubrzo se oseca priliv jedne nove energije, jedne percepcije koja nije ista kao pre njih. Jedna ziva svest, inteligencija brzinesvetlosti Very Happy u stvari blizina energetskog dvojnika koji vodi rekapitulaciju. I onda se rekapitulacija odvija kada najmanje ocekujes..udjes u secanje..u zivu scenu i odradis disanjem bez obzira sta radis i gde si.
Zaya
Zaya

Broj postova : 93
Registration date : 16.03.2009

[Vrh] Go down

Tko ste, šta ste, odakle ste, praksa koju radite.... Empty Re: Tko ste, šta ste, odakle ste, praksa koju radite....

Postaj  Kartikeya sub stu 22, 2014 8:58 pm

Zaya je napisao/la:Namera je utisnuta u pokrete.  Ponavljajuci ih svakog dana, na primer celu westwood seriju, svaki pokret po 20 puta, ubrzo se oseca priliv jedne nove energije, jedne percepcije koja nije ista kao pre njih. Jedna ziva svest, inteligencija brzinesvetlosti Very Happy u stvari blizina energetskog dvojnika koji vodi rekapitulaciju. I onda se rekapitulacija odvija kada  najmanje ocekujes..udjes u secanje..u zivu scenu i odradis disanjem bez obzira sta radis i gde si.

Zvuči izvanredno ali ja to nisam osetio, za sada kao da nešto nedostaje.

Kartikeya

Broj postova : 35
Registration date : 05.11.2014

[Vrh] Go down

Tko ste, šta ste, odakle ste, praksa koju radite.... Empty Re: Tko ste, šta ste, odakle ste, praksa koju radite....

Postaj  Zaya sub stu 22, 2014 9:04 pm

Pa osetices Very Happy ako budes radio
Zaya
Zaya

Broj postova : 93
Registration date : 16.03.2009

[Vrh] Go down

Tko ste, šta ste, odakle ste, praksa koju radite.... Empty Re: Tko ste, šta ste, odakle ste, praksa koju radite....

Postaj  Kartikeya sub stu 22, 2014 9:19 pm

Zaya je napisao/la:Pa osetices Very Happy ako budes radio

Jel? A posle koliko vremena rada si ti osetila? Meni je za ulazak u prvo sanjanje trebalo recimo godinu i tri meseca svakodnevnog rada i usredsređivanja na to

Kartikeya

Broj postova : 35
Registration date : 05.11.2014

[Vrh] Go down

Tko ste, šta ste, odakle ste, praksa koju radite.... Empty Re: Tko ste, šta ste, odakle ste, praksa koju radite....

Postaj  Zaya sub stu 22, 2014 9:23 pm

Meni je uvek razlicito vreme deset minuta ili nekada ceo sat.
Zaya
Zaya

Broj postova : 93
Registration date : 16.03.2009

[Vrh] Go down

Tko ste, šta ste, odakle ste, praksa koju radite.... Empty Re: Tko ste, šta ste, odakle ste, praksa koju radite....

Postaj  Kartikeya sub stu 22, 2014 9:25 pm

Zaya je napisao/la:Meni je uvek razlicito vreme deset minuta ili nekada ceo sat.

Misliš u toku jedne sesije rekapitulacije ti treba 10 minuta do sat vremena da uđeš u energetsko sećanje?

Ja sam mislio da te pitam koliko ti je trebalo vremena kada si započinjala sa rekapitulacijom prvi put da od intelektualne faze pređeš na energetsku? Ili si pri prvom pokušaju nakon 10 minuta do sat vremena ušla u energetsku fazu?

Kartikeya

Broj postova : 35
Registration date : 05.11.2014

[Vrh] Go down

Tko ste, šta ste, odakle ste, praksa koju radite.... Empty Re: Tko ste, šta ste, odakle ste, praksa koju radite....

Postaj  Zaya sub stu 22, 2014 9:28 pm

Meni je tako od pocetka. Od prvog puta.
Zaya
Zaya

Broj postova : 93
Registration date : 16.03.2009

[Vrh] Go down

Tko ste, šta ste, odakle ste, praksa koju radite.... Empty Re: Tko ste, šta ste, odakle ste, praksa koju radite....

Postaj  Kartikeya sub stu 22, 2014 9:30 pm

Zaya je napisao/la:Meni je tako od pocetka. Od prvog puta.

A drugi ljudi koje znaš? Jel i njima tako od početka ili ima ljudi koji imaju problem da uđu u enrgetsku fazu pa to vremenom prevaziđu?

Kartikeya

Broj postova : 35
Registration date : 05.11.2014

[Vrh] Go down

Tko ste, šta ste, odakle ste, praksa koju radite.... Empty Re: Tko ste, šta ste, odakle ste, praksa koju radite....

Postaj  Zaya sub stu 22, 2014 9:34 pm

Sve koje znam prolaze razne faze, veoma teske ali veoma hrabro. Nema tu puno price...radi, to je sve. Ovako samo gubis dragocenu energiju za rad i onda te uhvati melanholija i depresija
Zaya
Zaya

Broj postova : 93
Registration date : 16.03.2009

[Vrh] Go down

Tko ste, šta ste, odakle ste, praksa koju radite.... Empty Re: Tko ste, šta ste, odakle ste, praksa koju radite....

Postaj  Kartikeya sub stu 22, 2014 9:39 pm

Zaya je napisao/la:Sve koje znam prolaze razne faze, veoma teske ali veoma hrabro. Nema tu puno price...radi, to je sve. Ovako samo gubis dragocenu energiju za rad i onda te uhvati melanholija i depresija

Radim ja, nije da ne radimal moram sebi pojasniti neke stvasri s kojima nisam upoznat.

Kad kažeš prolaze teške faze - jesu teške u smislu da se bore da uđu u energetsko sećanje ili su teške borbe u samom energetskom sećanju. To čini bitnu razliku. Ne bojim se teške borbe, al moram doći do energetske faze inače je pomak u energiji beznačajan ako sećanja vrtim samo u glavi.

Kartikeya

Broj postova : 35
Registration date : 05.11.2014

[Vrh] Go down

Tko ste, šta ste, odakle ste, praksa koju radite.... Empty Re: Tko ste, šta ste, odakle ste, praksa koju radite....

Postaj  Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.