ORLOV DAR
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Magični pokreti

3 posters

Go down

Magični pokreti Empty Magični pokreti

Postaj  Admin uto oľu 17, 2009 11:49 am

Tensegriti su telesni pokreti koji su u otkriveni u stanju povisene svesti od shamana iz starog Mexica koji su pripadali don Huanovoj lozi carbnjaka.
Dok su bili u povisenoj svesti, primetili su da telima prave izvesne pokrete, ili ih izvode na odredjeni nacin. Tada se javljalo osecanje blazenstva koje je bilo takvog intenziteta , te su ih nazvali „magijskim pokretima“.
Kao energetska bica, ljudi, svojim svakodnevnim uobicajenim navikama, automatskim ponasanjem, gube energiju iz vitalnih centara.
Brigom, stresovima, zbog svakodnevnih radnji na koje su prisiljeni, telo strada. Energija se skuplja na periferiji svetlece lopte, koja s vremenom postane slojevita kora.
Ljudska svest je upala u vrtlog, ima utisak da se krece, sa strujom, a u stvari je nepomicna ne napreduje i ne krece se.
Magijski pokreti deluju na celo ljudsko bice; na fizicko telo i na skup energetskih polja.
Oni podsticu protok energije koja je bila akumulirana na povrsini svetlosne lopte i vracaju je nazad u energetske centre. Nase fizicko telo pati zbog rasute energije. U magijskim pokretima, telo ucestvuje energetski i u stanju je da izvede preraspodelu rasute energije.
Imati energiju na periferiji svetlece lopte , neraspodeljenu, isto je sto i nemati energiju uopste.
Magija je u tome sto se preraspodelom energije, menja osnovna strukturu bica.

Tensegriti preraspodeljuje energiju. Oslobadja se energija koja je okorila vracajuci je u centre vitalnosti u telu.

Zbog toga je tensegriti osnova za ponovno uspostvljanje neophodne energetske baze za uvecanje svesti.
To je ponovo pravljenje bedema ili barijere da zadrzi, inace, nezadrzivo gubljenje energije.

Napravljena je savremena verzija magijskih pokreta samana drevnog Mexica. Postoje stotine razlicitih pokreta . Telo se zasicuje pokretima tako da na povrsinu izlaze skrivene unutrasnje rezerve kojih nismo bili svesni.
Na primer : mogucnost koncentracije, mogucnost pamcenja detalja, a prekida se i opsednutost bavljenja sobom i uobicajenim razmisljanjem o sebi.
Razgovor koji neprekidno vodimo sa sobom, svodi se na minimum, tako da u polje opazanja ulazi bogatstvo dotad neprimecenih stvari. Te stvari su uvek prisutne , na periferiji svesti, ali zbog nedostatka energije, voljno ih ne mozemo biti svesni.

Novi priliv energije u vitalnim centrima dovodi do fluidnosti skupne tacke.
Ona nije vise nepomicna i nedostupna. Vise nema strahova koji nas onesposobljavaju da preduzmemo bilo kakve korake.
Energija nas cini slobodnima.
Pokreti se ne izvode kao fizicke vezbe, vec kao nacin prizivanja snage. Prozeti su namerom svih dosdasnjih naguala i vidovnjaka, hiljadama ljudi, ako ih praktikujemo, makar i povremeno, nas um ce se zaustaviti.
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 77
Registration date : 16.03.2009

https://orlovdar.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Magični pokreti Empty Re: Magični pokreti

Postaj  Vijaya čet tra 02, 2009 9:21 pm

Molila bih vas ako mozete da postavite par video klipova gde se moze videti izvodjenje ovih magicnih pokreta...Veoma me inspirisalo ovo sto pise o efektma izvodjenja i energetskom "osvezenje- punjenju" Magični pokreti 590814 i preusmeravanje energije iz regenerativnih centara na "koru"....


Mozete staviti recimo klipove vasih favorita...tacnije zelela bih videti profi izvodjenje...

Hvala unapred Smile
Vijaya
Vijaya

Broj postova : 19
Registration date : 30.03.2009

[Vrh] Go down

Magični pokreti Empty Re: Magični pokreti

Postaj  Zaya pet tra 03, 2009 2:28 pm

Vijaya je napisao/la:Veoma me inspirisalo ovo sto pise o efektma izvodjenja i energetskom "osvezenje- punjenju" Magični pokreti 590814 i preusmeravanje energije iz regenerativnih centara na "koru".... Smile

Verujem da si slucajno ovo obrnula.. Very Happy
za svaki slucaj da naglasim da se radi obratno...
Iz kore koja je na udaljenosti ispruzene ruke, energija se vraca U ENERGETRSKE CENTRE.
Kada charobnjaci "vide" ljudsko bice energetski, opazaju nekoliko centara sa ogromnom energijom:
~Jetra
~Pankreas
~Nadbubrezne zlezde
~Materica kod zena
~tacka V na vratu, iza tiroidne zlezde
Ono sto se energetski "vidi" je da se svakodnevnim trosenjem energija gubi iz vitalnih centara stvarajuci koru na krajevima svetlece aure-jajeta.
Magijski pokreti reorganizuju tu energiju tako sto je protresu a tada se ona sama raspodeli u odgovarajuce centre. Bez te energije nemoguce je bilo kakva promena.
Ovo znanje daje chamanima crtu prakticnosti i samo prakticnosti.
U odnosu na chamane, ljudi su idealisti, ideja isceljenja ili ideja pomoci da evoluiramo, sve je idealizam. To je sve produkt "uma". Iza svega se nalazi samo ja, ja, ja.

(pod linkovima ima nekoliko videa - tensegrity)


Zadnja promjena: Zaya; pet tra 03, 2009 7:22 pm; ukupno mijenjano 1 put.
Zaya
Zaya

Broj postova : 93
Registration date : 16.03.2009

[Vrh] Go down

Magični pokreti Empty Re: Magični pokreti

Postaj  Vijaya pet tra 03, 2009 5:46 pm

Hvala Zaya

Da ,slucajno sam obrnula....Nemam pojma o ovome i ne mogu nista reci dok ne probam, i ne procitam jos Cool
Inace, jasno mi je kakav efekat se zeli postici iako se teorija dosta razlikuje u odnosu na ples koji radim.
Zato me i zanima Tensengriti. Smile

pozdrav!
Vijaya
Vijaya

Broj postova : 19
Registration date : 30.03.2009

[Vrh] Go down

Magični pokreti Empty Re: Magični pokreti

Postaj  Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.